Projektový týden

V týdnu od 29. května do 2. června proběhl na naší škole projektový týden. Pro všechny zúčastněné to bylo poprvé. Studenti se v rámci dvoutřídek (prima a sekunda, tercie a kvarta, prvák a kvinta, sexta a druhák, septima a třeťák) rozdělili do skupin, ve kterých se věnovali zkoumání Brd.

Naše blízké Brdy byly společným tématem všech skupin, jak je pojmou, bylo jen na studentech a na jejich provázejícím učiteli. Skupiny se zaměřily na různé oblasti – měřili pH vody v Klabavě, hledali záhady v Brdech, šli po stopách partyzánů, někteří jen šli přes Brdy a spali v nich, další skupina se dozvěděla o fungování armády prostřednictvím 13. dělostřeleckého pluku v Jincích, …. (Bylo toho mnohem víc, přidáme přehled skupin a jejich výstupů).

Ve čtvrtek se pak všechny skupiny sešly zpět ve škole a zpracovávaly svoje data a zážitky do prezentovatelné formy.

S výsledky svého projektu pak seznámila každá skupina své spolužáky v pátek, ze všech prezentací (videí) bylo znát, že kdo chtěl, mohl se dozvědět, naučit a získat opravdu mnoho.

Hodnocení projektu pomocí formuláře pak ukázalo, že podobnou projektovou výuku pravděpodobně uspořádáme i příští rok. Forma a obsah budou možná trochu jiné, myšlenka „vystup ze své komfortní zóny,“ spolupracuj, tvoř a uč se, zůstává.