HRY VIII. LETNÍ OLYMPIÁDY DĚTÍ A MLÁDEŽE 2017

– doprovodná soutěž  – KRÁTKÝ FILM / VIDEO

v červnu se v Jihomoravském kraji, po záštitou Českého olympijského výboru, uskuteční Hry VIII. letní olympiády dětí a mládeže ČR (dále jen Hry), jedná se o vrcholnou republikovou soutěž krajských reprezentací v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň.  Středočeský kraj se této olympiády tradičně účastní a na letních Hrách dosahujeme vynikajících výsledků – v letech 2009, 2013 a 2015 získali Středočeši 1. místo v celkovém hodnocení krajů, což je ve velké konkurenci opravdu úspěch.

Tradičně jsou mezi sportovní soutěže zařazovány i soutěže kulturní či umělecké. Pro letošní rok je to doprovodná soutěž – natočení krátkého filmu/videa na téma: „Společně, ne vedle sebe“.

Za tuto soutěž získává kraj body do celkového hodnocení, naši sportovci by tedy uvítali podporu vašich žáků, aby tak pomohli obhájit zlato z posledních Her.

Soutěží JEDNOTLIVCI – 12 – 15 let – natočením videa a jeho odesláním do konce března 2017 na adresu Krajského úřadu Středočeského kraje se zařadíš do soutěže.

VÍTĚZOVÉ za Středočeský kraj (2 chlapci a 2 dívky) postupují do celostátního kola, které se bude konat 24. – 29. 6. 2017 v Brně v rámci Her VIII. letní olympiády dětí a mládeže ČR. Účastníkům celostátního kola bude po celou dobu LODM zajištěno ubytování, stravování, doprava a poskytnuta sportovní reprezentační souprava Středočeského kraje, zúčastní se zahajovacího a zakončovacího ceremoniálu Olympiády a budou moci navštěvovat jednotlivé sportoviště, kde budou sbírat materiál pro celostátní kolo.

Propozice k soutěži jsou ke stažení zde.